maja 26, 2020

List dla każdej mamy

Kochana mamo,
wiem, że było ciężko. Z początku wydałoby się to czystym szaleństwem, w końcu całe życie przed Tobą. Już planowałaś karierę, miałaś w głowie wizję pięknej przyszłości, chciałaś zdobywać szczyty, a tu nagle ja. Wiadomość o ciąży Cię zszokowała, w końcu po 9 miesiącach na świat miał przyjść człowiek z krwi i kości i to na dodatek podobny do Ciebie. Wiele dni zajęło Ci oswojenie się z myślą, że właśnie zmienia się Twoje życie. Pamiętam stres i drżenie rąk, gdy na głos wymieniałaś kolejno swoje obawy. Bo nie dasz rady, bo się boisz, bo czeka kariera, bo jeszcze całe życie przed Tobą. Nikt w końcu nie powiedział, że jest jakiś "idealny czas na dziecko". To po prostu się dzieje.
W końcu powiedziałaś głośno, że będziesz mamą. Nie wiem, czy byłoby coś, co by mnie bardziej ucieszyło. Przecież mieć taką mamę, to najlepsze co mi przyniósł los.
W trakcie ciąży wciąż miałaś obawy. Ilość informacji Cię przytłaczała, nie wspominając już o porannych mdłościach. Przestrogi, porady, zalecenia, które dostawałaś od każdego, zawracały Ci w głowie. 
Dziwne, każdy nagle wie, jak wychować dziecko. 
Oczywiście najlepiej wiedzą Ci, co dzieci nie mają.
"Ja nie jestem matką, ale na Twoim miejscu to zrobiłabym ....." Mi też już zaczęły się mylić te wszystkie porady i chcąc Cię odstresować, co jakiś czasy czułaś moje kopnięcia.
W końcu, gdy moje oczy ujrzały świat, w Twoim sercu pękły wszystkie wątpliwości. Od tamtej chwili miałaś mnie, a ja Ciebie.
Z roku na rok uświadamiałaś sobie, jak ciężka jest rola mamy. A bo tu mi się odbiło, tu głową przywalone o stół, tu butelka wypadła, no i kupe, kupe i kupe. Przecież to praca 24/7 i nie ma opcji wzięcia urlopu. Tutaj cały czas jestem z Tobą.
Po kilku latach spojrzysz na mnie i będziesz chciała usłyszeć, czy jesteś dobrą matką, czy odpowiednio mnie wychowałaś, czy popełniłaś jakieś błędy. A ja, nie znam odpowiedzi na te pytania, bo nie widzę w Tobie ani jednej skazy. 
Bardzo mocno Cię kocham i jesteś moją superbohaterką, 
bo jesteś moją mamą i nie ma nikogo lepszego od Ciebie.
Dziękuję.
~dla wszystkich mam od wszystkich dzieci


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Zielona Jagoda , Blogger