grudnia 01, 2019

Wróżby

W całym roku ważne są 3 święta. Boże narodzenie, dzień nieliczenia kalorii i imieniny Andrzeja. To właśnie w Andrzejki spotykasz się ze znajomymi pod pretekstem lania wosku przez klucz i sprawdzaniu jak długo jeszcze będziesz singlem. W rzeczywistości jedyne co lejesz to wódę, a wylosowane wróżby będą towarzyszyć Ci przez całe najbliższe dwa dni, bo potem i tak zapomnisz. W tamtym roku, to ja wygrałam zabawę w stawianie butów, wiadomo największy rozmiar stopy zobowiązuje, jednak gdy ja rozmyślałam nad butami, moje wszystkie potencjalne konkurentki zdążyły się już zaręczyć. 
I bardzo dobrze, przynajmniej nie muszę cały czas wciągać brzucha. 
W tym roku obiecałam sobie, że wróżbę przyjmę bardzo głęboko do serca i się spełni. Uwaga, werdykt ..."prędzej czy później będziesz bogata". Zajebiście! 
Na pewno się spełni, musimy to opić.

1 grudnia 2019
Wstaje. Nie, jednak nie wstaje. Czuję przeraźliwy ból głowy i chyba właśnie zostałam menelem. Boże, czemu te imieniny Andrzeja to zawsze takie ciężkie na żołądek święto. Po dłuższej chwili, konkretnie 1 godzinie 47 minutach, w końcu udaje mi się pójść do łazienki. Ku mojemu zaskoczeniu wyglądam okropnie, ale przynajmniej zmyłam wczoraj makijaż. Te wpajanie dobrych nawyków przed snem to się jednak przydaje, zuch dziewczyna. Przypomniała mi się wróżba, więc chwytam portfel, a tam... pustka. No tak! Kto teraz trzyma pieniądze w portfelu, zaloguje się do banku.
3 powiadomienia. Jak miło z ich strony, zawsze przypominają mi na czym stoję. 

1. Twoje saldo wydatków osiągnęło poziom "jesteś biedakiem".
2. Masz nieopłacony karnet na siłownię, z którego i tak nie korzystasz.
3. Weź kredyt, bo aż żal patrzeć.

Pewnie w moim przypadku bogata zostanę później.

2 komentarze:

  1. Hej, będzie dobrze :) Przesyłam tuzin internetowych uścisków.
    Ja w tym roku zalana pracą kompletnie zapomniałam o urodzinach Andrzeja. Może i lepiej, bo skończyłabym zalana winem lub łzami 😅

    OdpowiedzUsuń
  2. Oj tak, andrzejki pamiętam z dzieciństwa. Kiedyś byłam ciekawa jak wygląda wróżenie z kart i udałam się do wróżki. Było ciekawie ;d

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Zielona Jagoda , Blogger