Wszyscy jesteśmy w lesie


Cześć, pewnie trafiając tutaj zastanawiasz się, co tu do cholery robisz?
 Chciałabym pokrótce przedstawić Ci zielony etap życia, 
który bywa najtrudniejszym, moim zdaniem, momentem młodych ludzi. 

Chodzi tu konkretnie o okres wychodzenia z liceum i wchodzenia na tereny uczelni oraz stawanie się studentem lub rozpoczęcie pracy, co w innym określeniu można nazwać „wkraczaniem w dorosłość”. 
To właśnie wtedy pierwszy raz masz szansę w końcu wyrwać się z domu rodzinnego i zamieszkać w zupełnie nowym miejscu, poznawać ludzi i otaczający Cię świat. Niekiedy, okazuje się to o wiele trudniejsze niż mówili rodzice czy znajomi. 
Ten popularny tekst, gdy zamartwiałeś się nad maturą 
„dzieciaku, zobaczysz co to sesja”, 
echem odbija się w mojej głowie przy kolejnym egzaminie na studiach. 
Dlatego właśnie powstał ten blog. Dla takich chwil. Zwany przeze mnie „zielony czas” to moment, podczas którego dowiadujesz się jak funkcjonuje świat dorosłych. 
To nie magiczne skrzaty zmywają naczynia czy robią pranie, to nie jednorożce popierdzielają opłacić rachunki za internet, a jakiekolwiek zwyczaje przy porannej toalecie są nagle weryfikowane przez twojego współlokatora z akademika. Wszelkie zmiany nie tyczą się tylko życia społecznego ale i dotykają twojej sfery intymnej. 
Tak, tak, mój Drogi/Droga teraz zmagania ze specyficznymi ludźmi pozostają tylko Tobie. Pamiętaj nie bierze się cukierków od nieznajomych, jednak na studiach takie cukierki to może być Twoje być albo nie być w programie  500+, a jak wiadomo w życiu studenckim każde pieniądze są na wagę złota. 


Wszystko co piszę warto traktować z lekkim przymrużeniem oka. Oczywiście uważam Was za osoby inteligentne, rozróżniające sarkazm i żart od poważnych wypowiedzi. Uważam jednak, że warto dodać taki dopisek, w razie wątpliwości albo jakichś niespodziewanych wizyt w sądzie.


Cały zielony okres życia to bardzo obszerny czas, podczas którego dzieją się różne rzeczy. Czego dowodem  będą moje wpisy, nie zawsze dotyczące stricte studiów ale i dojrzewania oraz dorosłości. Nikt w szkole nie nauczył nas jak żyć i właśnie dlatego borykamy się z tak wieloma problemami.


Sama nazwa bloga jest miłym wspomnieniem pewnego żartu, 
który usłyszałam parę lat temu. 

Idzie Jaś z tatą przez las i nagle wskazuje jakąś roślinę.
-Tato co to? - pyta Jaś
-To czarna jagoda - odpowiada ojciec
-A dlaczego ona jest czerwona? - pyta Jaś
-Bo jest jeszcze zielona - odpowiada ojciec


Dlatego spokojnie, wszyscy jesteśmy w lesie i jesteśmy jeszcze zieloni.

Ja też.


 

Komentarze

Popularne posty